![Συλλεκτική Έκδοση ολυμπιακών αγώνων](https://dimitrisdemertzis.gr/wp-content/uploads/2022/05/100_0063-150x150-1.jpg)
![100_0068-150x150](https://dimitrisdemertzis.gr/wp-content/uploads/2022/05/100_0068-150x150-1.jpg)
![100_0069-150x150](https://dimitrisdemertzis.gr/wp-content/uploads/2022/05/100_0069-150x150-1.jpg)
![100_0078-150x150](https://dimitrisdemertzis.gr/wp-content/uploads/2022/05/100_0078-150x150-1.jpg)
![100_0079-150x150](https://dimitrisdemertzis.gr/wp-content/uploads/2022/05/100_0079-150x150-1.jpg)
![100_0086-150x150](https://dimitrisdemertzis.gr/wp-content/uploads/2022/05/100_0086-150x150-1.jpg)
![100_0097-150x150](https://dimitrisdemertzis.gr/wp-content/uploads/2022/05/100_0097-150x150-1.jpg)
Πρόκειται για μια Συλλεκτική Έκδοση η οποία αφορά τους Ολυμπιακούς Αγώνες του 1896 και την κατάσταση που επικρατούσε εκείνη την εποχή στην Ελλάδα και την Ευρώπη. Η Έκδοση αυτή πλαισιώνεται και με πιστά αντίγραφα του προγράμματος των αγώνων σε μορφή ενός μίνι βιβλίου, ενός χάλκινου μεταλλίου που κατέκτησε ένας Έλληνας Ολυμπιονίκης, μίας βιβλιοδετημένης δημοσίευσης της εποχής – “Αθηναϊκός Αστήρ” (Μάιος 1896, αριθ.3) – και μίας σειράς από 8 Γκραβούρες της εποχής, όλα τοποθετημένα σε ένα ειδικά σχεδιασμένο βιβλίο-κουτί.